Werkzaamheden aan spooronderdoorgang in Heerhugowaard: paar dagen geen treinen
Door
Nationale Transportgids / Richard Heeres
1 min
ProRail voert van 18 tot en met 23 maart 2025 werkzaamheden uit aan de toekomstige spooronderdoorgang Zuidtangent in Heerhugowaard. De spoorwegbeheerder werkt in deze periode 24 uur per dag om het spoordek op zijn plaats te leggen. In deze periode rijden er geen treinen. Dat meldt ProRail.
De strakke planning van de werkzaamheden zorgt voor nachtelijke hinder voor de omgeving. Zo zal bijvoorbeeld 's nachts moeten worden geheid. Als het spoordek op zijn plaats ligt, wordt het spoor teruggebouwd en de beveiliging van het spoor aangepast. Daarna kunnen de treinen weer rijden.
Bussen
Gedurende de werkzaamheden rijden bussen in plaats van treinen van en naar Heerhugowaard. Dat zorgt voor veel drukte op het Stationsplein en de Umbriƫllaan. Er zijn verkeersregelaars aanwezig.