Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Tanken duurder, adviesprijs Euro95 evenaart recordstand uit 2012

Door Redactie Nationale Transportgids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Voor een liter E10 (Euro95) geldt sinds woensdag een adviesprijs van 1,895 per liter, meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers. Daarmee evenaart de benzineprijs de hoogste stand ooit die in 2012 werd bereikt.

De olieprijs stijgt woensdag weer na berichten dat de Amerikaanse voorraden van olie- en benzine zouden zijn afgenomen, omdat de bedrijvigheid in de grootste economie ter wereld weer toeneemt. Ook wereldwijd gaan steeds meer economieën open wat de vraag naar brandstoffen stuwt.

UnitedConsumers houdt sinds begin deze eeuw dagelijks de brandstofprijzen bij op basis van de adviesprijzen van de vijf grootste oliemaatschappijen. De prijs voor een liter benzine van 1,895 euro is een evenaring van de recordprijs die begin oktober 2012 gold.

Diesel

Voor diesel geldt momenteel een adviesprijs van 1,525 euro. Die brandstof was medio oktober 2012 het duurst met een adviesprijs van 1,558 euro. UnitedConsumers merkt op dat pomphouders kunnen afwijken van de adviesprijzen.

De benzineprijs is opgebouwd uit productiekosten en winstmarge. Daarnaast geldt een btw van 17 procent op de totaalprijs en 43 procent accijns, een vast bedrag per liter benzine en diesel en per kilogram lpg. Voor diesel ligt de accijns met 34 procent iets lager. De overheid stelt ieder jaar de hoogte van de accijns vast.

Voor een vat Brentolie, olie uit Europa, Afrika en het Midden-Oosten, moest woensdag bijna 70 dollar worden betaald. Ook voor Amerikaanse olie moest meer worden betaald. De zogeheten WTI-olie wordt momenteel voor dik 66 dollar per vat verhandeld.

Door: ANP

14 maart '25 ( 8:03)

Start campagne voor veiliger verkeer voor scholieren in gemeente Deurne

Dinsdag 11 maart 2025 gaf wethouder Helm Verhees van de gemeente Deurne het startsein voor een verkeerscampagne op de Wittedijk en Merlenbergseweg in Deurne. Dagelijks moeten veel scholieren deze wegen delen met het snelle gemotoriseerde verkeer, auto’s, vrachtwagens en landbouwverkeer. Dat zorgt voor een gevoel van onveiligheid en soms zelfs voor onveilige situaties. Daarover bericht de gemeente Deurne.

13 maart '25 (12:26)

NAVO-top: deel Johan de Wittlaan in Den Haag lange tijd dicht

Vanwege de voorbereidingen voor de NAVO-top (24 en 25 juni 2025) is de Johan de Wittlaan in Den Haag van 14 april tot begin augustus in beide richtingen dicht tussen de Eisenhowerlaan en het begin van de President Kennedylaan. Van 7 tot en met 13 april is in beide rijrichtingen één rijbaan afgesloten. Daarover bericht de gemeente Den Haag

12 maart '25 (11:46)

Elektrische auto blijft splijtzwam in debat auto-industrie EU

Partijen in het Europees Parlement blijven verdeeld over de elektrische auto, zo is woensdag duidelijk geworden in het debat over het plan van de Europese Commissie over de toekomst van de Europese auto-industrie. De Commissie kondigde vorige week aan dat autofabrikanten langer de tijd krijgen om hun emissiedoelstelling te halen, maar ze blijft erbij dat vanaf 2035 alleen uitstootvrije auto's mogen worden geproduceerd.

12 maart '25 ( 6:22)

Toyota lanceert negen nieuwe elektrische modellen in Europa

Toyota lanceert voor het einde van 2026 vijf nieuwe elektrische modellen op de Europese markt, meldt de Japanse autofabrikant. Het gaat om drie SUV-modellen tegen eind 2025: de compacte Urban Cruiser, een elektrische versie van de middelgrote CH-R+ en een geactualiseerde versie van de bZ4X, Toyota's eerste elektrische model. Drie andere elektrische voertuigen volgen tegen eind 2026. Lexus, het premiummerk van de groep, lanceert drie elektrische auto's in 2025, waaronder een nieuwe versie van de SUV RZ.

11 maart '25 ( 8:12)

Verkeershinder door weekendafsluitingen A4 bij Amsterdam

In de weekenden van 14 tot 17 maart en 21 tot 24 maart 2025 is er veel verkeershinder aan de zuidkant van Amsterdam. Rijkswaterstaat is dan bezig met werkzaamheden, waardoor de A4 volledig afgesloten is voor verkeer richting Amsterdam tussen de knooppunten Badhoevedorp en De Nieuwe Meer. Dit kan leiden tot extra reistijd van een uur. Dat meldt de gemeente Amsterdam.

10 maart '25 (13:19)

Bouw grootste autovrije stadswijk van Nederland van start

De bouw van Merwede, de grootste autovrije stadswijk van Nederland, is afgelopen week officieel gestart. In deze duurzame nieuwbouwwijk in Utrecht worden zesduizend woningen gebouwd. Daarover bericht de gemeente Utrecht.

10 maart '25 ( 9:43)

Files op A16 vanwege werkzaamheden in Drechttunnel

Rondom Dordrecht verloopt de maandagochtendspits behoorlijk chaotisch. De Drechttunnel richting Rotterdam is voor een gedeelte afgesloten. Daardoor zijn er lange files ontstaan op de A16, de N3 en op binnenwegen. Dat meldt Rijnmond. 

06 maart '25 (16:45)

Madlener wil vergunningen voor laadpalen bij snelweg veilen

Vergunningen voor laadpalen en winkels langs de snelweg moeten worden geveild. Dat staat in een wetsvoorstel dat minister Barry Madlener (Infrastructuur) donderdag heeft opengesteld voor reacties. Tankstations worden al geveild.

06 maart '25 (14:00)

CNV: honderden autogaragemedewerkers en fietsenmakers staken

Honderden medewerkers van motorvoertuigen- en tweewielerbedrijven hebben donderdag het werk neergelegd tijdens een staking in bijna heel Nederland, meldt vakbond CNV. Onder anderen automonteurs, fietsreparateurs, dealermedewerkers en motorreparateurs staken uit onvrede over het cao-bod van brancheorganisatie BOVAG, behalve in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg.

06 maart '25 (11:18)

A9 bij Amstelveen gesloten voor verkeer tijdens verschillende weekenden

De snelweg A9 bij Amstelveen is tijdens het weekend van 8 en 9 maart afgesloten voor verkeer. Tussen knooppunt Badhoevedorp en Holendrecht is de weg in beide richtingen dicht. Dit vanwege het testen van de nieuwe Schipholbrug. Dat meldt NH Nieuws.