A9 dit weekend in beide richtingen dicht vanwege werkzaamheden

Vrijdag 28 maart is de snelweg open tot 20.00 uur en daarna is de weg het hele weekend gesloten. De A9 gaat op maandag 31 maart weer open.
Omleiding
Het verkeer richting Utrecht wordt omgeleid via de A4, A10 en de A2. Automobilisten die richting Schiphol gaan, moeten via de A2, A10 en de A4 gaan. Het ligt aan de drukte op de weg hoeveel extra reistijd men kwijt is.
Verkeer kan vanaf de A4 niet de A2 of de A9 oprijden. Oprit 5 richting Holendrecht en oprit 6 richting Badhoevedorp zijn voor lokaal verkeer wel open.
Schipholbrug
Op en rond de Schipholbrug moeten nog wat laatste dingen worden gedaan. Eind 2024 werd het geïnstalleerde brugdek aangesloten op de zuidelijke rijbaan richting Utrecht. Tussen de zuidelijke rijbaan en de noordelijke rijbaan wordt een tijdelijk werkterrein ingericht.
Hectisch jaar rondom Amsterdam
Vanwege de wegwerkzaamheden en evenementen in en rondom Amsterdam voorspelde Rijkswaterstaat in 2024 al dat 2025 extreem hectisch zou worden. Op de A9 zijn er op de A10 Zuid ook werkzaamheden. Deze horen bij het project Zuidasdok.
De Amsterdamse verkeerswethouder Melnie van der Horst riep op om Amsterdam met de auto tijdelijk te vermijden. Het Amstelveense fietspad Kazernepad langs de A9 is deze week meerdere dagen dicht vanwege het werk aan de snelweg.